ABD’nin en hızlı büyüyen ve en hızlı daralan şehirleri

Nüfus Sayımı Bürosu’ndan Kristie Wilder ve Paul Mackun tarafından yayınlanan yeni bir yazı, nüfus yüzdesi artışına göre ilk beş metropol alanından dördünün Florida’da olduğunu vurguladı. Florida’daki Wildwood-The Villages, metropoller arasında 1 Temmuz 2022’den 1 Temmuz 2023’e kadar en büyük artışı gördü.

ABD’nin en hızlı büyüyen ve küçülen ilçeleri

İşte konut krizini çözmeye yetecek kadar ev inşa etmenin ne kadar süreceği

Tipik bir emekliyle tanışın: Maine veya Florida’da yılda 30.000 dolarla yaşayan 70’li yaşlarındaki evli bir kadın

Ek olarak, Nüfus Sayım Bürosu’ndan alınan veriler, o dönemde nüfus yüzdesinde düşüş yaşayan çok sayıda metropolün de bulunduğunu gösteriyor. Bunların çoğu küçük olsa da Louisiana’daki New Orleans-Metairie %1,2 civarında en büyük düşüşe sahip oldu.

1 Temmuz 2022’den 1 Temmuz 2023’e kadar metropoller arasında en büyük sayısal büyüme açısından ilk 10 yerden dördü Teksas’ta ve üçü Florida’daydı.

Nüfus Sayımı Bürosu, “Florida’nın metropol alanlarındaki nüfus artışı, ülkenin en hızlı büyüyen bölgesi ve 2022’den 2023’e kadar en hızlı büyüyen 10 ABD metropol alanının bulunduğu Güney’de yaygın bir nüfus artışı eğiliminin altını çiziyor” dedi. belirtilmiş. “Büyüme, en hızlı büyüyen 10 metropol alanından sekizinin Güney’de olduğu geçen yıl zaten belirgin olan modeli sürdürdü.”

Büyük ölçüde ABD’nin diğer bölgelerinden gelen insanlardan beslenen Wildwood-The Villages metropol alanının toplam nüfusunda %4,7’lik bir artış görüldü. Metronun nüfusu 1 Temmuz 2022 itibarıyla 144.767’den 1 Temmuz 2023 itibarıyla 151.565’e yükseldi. Nüfus Sayımı Bürosu’nun son gönderisinde bu bölgenin “büyük emeklilik topluluğuyla tanındığı” belirtildi.

Realtor.com, The Villages’ın “Şubat 2024’teki bir satıcı pazarı olduğunu, bu da satın almak isteyen insanların mevcut evlerden daha fazla olduğu anlamına geliyor” dedi. Realtor.com, Wildwood’un Şubat ayı için alıcı pazarı olduğunu söyledi.

Güney Carolina’daki Myrtle Beach-Conway-North Myrtle Beach metropol alanı, 1 Temmuz 2022’den bir yıl sonrasına kadar metropoller arasında nüfus yüzdesi artışı açısından 3. sırada yer aldı. Realtor.com’a göre Myrtle Beach’in ortalama liste ev fiyatı Şubat 2023’e göre %11,5 düşüşle geçtiğimiz Şubat ayında 299.900 $ fiyatına geriledi. Ve The Villages bir satıcı pazarı olarak görülse de, Myrtle Beach şubat ayı itibarıyla sitede bir alıcı pazarı olarak görüldü.

Genel olarak ev bulmak zor olabilir. Realtor.com’un kıdemli ekonomik araştırma analisti Hannah Jones, daha önce Business Insider’a bu yılın “hala zorlu bir konut piyasası olacağını” söylemişti.

Jones, “Alıcılar daha az ev stoğu, piyasada daha az satılık ev görüyor ve satıcılar da günümüz piyasasında satış yapma konusunda daha az teşvik ediliyor” dedi.

Louisiana’daki New Orleans-Metairie metropol bölgesi, %1,2 ile Temmuz 2022’den Temmuz 2023’e kadar en büyük nüfus yüzdesi düşüşünü gördü. Bu metropoldeki olumsuz net iç göç, nüfusun azalmasına katkıda bulundu. Santa Cruz-Watsonville ve Napa, nüfus yüzdesinde en fazla düşüş yaşayan ilk 10 Kaliforniya metropolü oldu.

About Admin

My self Umer. I’m an Author and Founder of starqms.com. I’m from Pune and If I talk about my Education then I’m B.com Graduate and complete my MBA (Finance & Accounts). I love to share my experience and knowledge to others, that’s why I’m here.

View all posts by Admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *