Arizona’s Democratic governor squashed an effort to make homes more affordable as Biden travels to the state to promote his housing plans

Arizona Valisi Katie Hobbs konut politikalarının ne kadar karmaşık olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Pazartesi günü Demokrat lider, bürokrasiyi ortadan kaldırmak ve konut maliyetlerini düşürmek için tasarlanan iki partili bir yasa tasarısını veto etti.

Arizona Başlangıç Evleri Yasası veya HB 2570, 70.000’den fazla sakinin yaşadığı şehirlerin tek aileli evler için minimum arsa ve ev büyüklüğü talep etmesini yasaklayacak, zorunlu ev sahibi birliklerine son verecek ve bir evin şehirden ne kadar uzakta olması gerektiğine ilişkin gereklilikleri gevşetecekti. diğer önlemlerin yanı sıra sokak.

Tasarı, daha küçük arsalar ve daha az düzenlemenin, geliştiriciler için başlangıç evlerinin inşasını daha kolay ve daha ucuz hale getirmesi nedeniyle, daha uygun fiyatlı evlerin inşasını teşvik etmek için tasarlandı.

Pazartesi günü yaptığı açıklamada vali, tasarının kanıtlanmamış ve “fazla kapsamlı” olduğunu savundu.

Hobbs, “Bunun aslında uygun fiyatlı konut sorununu çözeceğine dair hiçbir fikrimiz yok ve bu sorunları ele alan çeşitli yasa tasarılarının yasalaştığından eminim” dedi.

Son altı yılda kiraların yaklaşık %50 ve ev fiyatlarının yaklaşık %60 artması nedeniyle Arizona, uygun fiyatlı yeni konutlara acilen ihtiyaç duyuyor. Eyaletin evsiz nüfusu, kısmen artan konut maliyetlerinin bir sonucu olarak 2020 ile 2023 arasında %30 arttı.

Trump’ı destekleyen Montana valisi, yeniden seçilmesini bir dizi ‘mucize’ YIMBY konut politikasına bağlıyor

Viral ‘Twitter erkek giyim adamı’ yürünebilir bir mahallede uygun fiyatlı bir ev istiyor

İnanılmaz yeni bir harita Amerika’nın çok yüksek ev fiyatlarını düşürmeye yardımcı olabilir

Ülke genelindeki eyalet yasama organlarında konut yanlısı politikaların hem Demokrat hem de Cumhuriyetçi destekçileri ve muhalifleri var. Örneğin, Montana’nın Cumhuriyetçilerin liderliğindeki eyalet yasama organı ve muhafazakar valisi geçen yıl bir dizi konut yanlısı politikayı kabul etti. Ancak Washington’da Demokrat milletvekillerinin, özellikle artan konut maliyetlerinin enflasyonu artırması nedeniyle çözüm bulmaya daha fazla ilgi duymaları muhtemel.

 

Başkan Joe Biden son zamanlarda ülkedeki konut krizinin çözümüne güçlü bir vurgu yaptı. Özellikle, cumhurbaşkanı bu ayın başlarında Birliğin Durumu konuşmasında yeni konut tekliflerinden bahsetmişti. Önerilen politikalar, yeni konut inşaatını sübvanse etmek, maliyetleri düşürmek ve düşük gelirli kiracılara ve ev alıcılara yardımcı olmak için eyaletlere federal fon göndermeyi amaçlıyor.

Hobbs’un vetosu, Biden’ın vaatlerini hiçe sayıyor ve bu hafta konut tekliflerini tanıtmak için Nevada ve Arizona’yı ziyaret eden başkan için özellikle uygunsuz bir zamana denk geliyor.

Beyaz Saray, Hobbs’un veto haberinin Pazartesi öğleden sonra gelmesinden kısa bir süre sonra gazetecilerle yaptığı telefon görüşmesi sırasında başkanın konut politikalarının ayrıntılarını verdi ve Batı seyahatinin ön izlemesini yaptı. Valinin kararı hakkında sorulan bir Beyaz Saray yetkilisi herhangi bir yorumu olmadığını söyledi ancak yönetimin “eyalet ve yerel yönetimlere daha fazla konut inşa etmeleri ve konut inşa etmenin önündeki engelleri azaltmaları için teşvik sağlamaya çalışmaya odaklandığını” belirtti. ”

Yasayı savunan Arizona eyaleti milletvekilleri Hobbs’un hareketini eleştirdiler. Demokratik Eyalet Temsilcisi Analise Ortiz, vetodan “derin üzüntü duyduğunu ve hayal kırıklığına uğradığını” söyledi.

Ortiz, X’te şunları söyledi: “HB2570, eyaletimizin konut krizine yönelik iki partili tarihi bir çözümdü ve Amerikan ev sahibi olma rüyasına giden bir yol yaratabilirdi.”

Hobbs, belediye yetkisini savunan bir grup olan Arizona Şehirler ve Kasabalar Birliği’nin yanında yer aldı ve tasarıyı “geliştiricilere bir hediye” olarak nitelendirdi. ABD Savunma Bakanlığı da yeni inşaatların eyaletin askeri tesislerini aksatacağı yönündeki endişelerini dile getirdi ve veto çağrısında bulundu. Arizona Profesyonel İtfaiyeciler Derneği, artan yoğunluğun acil servis için zorluk oluşturacağını savundu ve ayrıca vetoyu destekledi.

Ülke genelinde konut yanlısı savunucular, Hobbs’un kararı karşısında öfkelendiler ve imar yasalarının ve diğer arazi kullanımı düzenlemelerinin gevşetilmesinin daha fazla inşaatı teşvik ettiğini ve konutları daha uygun fiyatlı hale getirdiğini gösteren çok sayıda araştırma bulgusuna dikkat çektiler. Aralık 2023 tarihli bir Pew raporu, Arizona’daki kısıtlayıcı imar politikalarının konut maliyetlerini artırdığını ve eyaletteki evsizlik krizini daha da kötüleştirdiğini ortaya çıkardı.

Bazı konut savunucuları, Savunma Bakanlığı’nın tutumu ile Biden’ın konut konusundaki tutumu arasındaki bariz çelişkiye dikkat çekti.

Şehir planlamacısı ve araştırma direktörü Nolan Gray, “Birliğin Durumu’nda şehirlerin yeniden inşa edilmesiyle ilgili büyük oyundan bahsetmesinin üzerinden bir hafta bile geçmeden, Biden’ın doğrudan komuta zincirindeki kişiler iki partili konut yanlısı faturaları öldürüyor.” California YIMBY için X’te yazdı.

About Admin

My self Umer. I’m an Author and Founder of starqms.com. I’m from Pune and If I talk about my Education then I’m B.com Graduate and complete my MBA (Finance & Accounts). I love to share my experience and knowledge to others, that’s why I’m here.

View all posts by Admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *