Baltimore’daki işletmeler köprünün çökmesinin kendilerini nasıl etkileyeceğini anlamaya çalışıyor

Baltimore’daki Francis Scott Key Köprüsü’nün çökmesi, bölgedeki işletmelerin dağıtım ve teslimatları üzerinde büyük etkiler yaratabilir.

Baltimore’un en büyük köprüsü Salı sabahı erken saatlerde bir kargo gemisinin destek kirişlerinden birine çarpması sonucu çöktü ve Maryland Valisi Wes Moore’un olağanüstü hal ilan etmesine yol açtı.

Baltimore İtfaiyesi iletişim direktörü Kevin Cartwright Associated Press’e, o sırada köprüde çok sayıda aracın bulunduğunu söyledi.

Çöküş, Bloomberg’e göre ABD’nin kargo hacmi ve değeri açısından en büyük limanlarından biri ve otomobil ve hafif kamyonlar için en büyük ABD limanı olan Baltimore Limanı’nın derhal kapanmasına yol açtı.

Ayrıca limandan geçmek için alternatif bir yol bulmaları gerekeceğinden şirketlerin karayoluyla teslimatlarını da geciktirebilir.

Maryland Ulaştırma Otoritesi’ne göre her yıl yaklaşık 11,3 milyon araç köprünün üzerinden geçiyor ve Amazon, Home Depot, FedEx, BMW ve Volkswagen’in hepsinin Sparrows Point’te köprünün hemen doğusunda dağıtım merkezleri ve depoları var.

Kantar’dan uzun süredir perakende ve tedarik zinciri uzmanı olan Dave Marcotte, Business Insider’a şunları söyledi: “Bu, finansal darbeyi dengelemek için herkesin katılımıyla bir müdahaleyi motive edecek çok büyük bir sorun.”

Google Baltimore’u haritalıyor

Amazon ve FedEx, Baltimore’daki Francis Scott Key Köprüsü yakınındaki Sparrow Point’te dağıtım merkezleri bulunan işletmeler arasında yer alıyor. Google Haritalar

Veri analizi ve danışmanlık şirketi GlobalData’nın perakende bölümünün genel müdürü Neil Saunders, e-posta yoluyla BI’ye, çöküşün “bu merkezlerden gelen ve giden malların yolculuk süreleri ve maliyetleri üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğini” söyledi.

“Ana etkinin” yerel olacağını söyledi ancak şunları ekledi: “Diğer merkezlerin bunu telafi etmek için hacmi artırmak zorunda kalması nedeniyle hafif bir bölgesel etki olabilir, ancak çoğu perakendeci teslimat trafiğini başka rotalara yönlendirebileceğinden bu çok külfetli olmamalıdır.”

Eğer gemi ‘imday’ çağrısı yapmasaydı Baltimore köprüsünün çökmesi çok daha kötü olurdu

Havadan çekilen fotoğraflar Baltimore köprüsünün çöküşünün korkunç sonuçlarını gösteriyor

Baltimore köprüsünün çökmesine neden olan gemi 2016’da da bir Avrupa limanına çarpmıştı.

Köprü, araçların iki tünel boyunca limanı geçmesi için kullanılan üç rotadan biriydi. MDTA, sürücülere alternatif rotalar konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Köprü ana dağıtım bölgelerinin yakınındadır

Sparrows Point’teki lojistik merkezi Tradepoint Atlantic, Amazon, Home Depot, FedEx, Under Armour, McCormick ve Floor and Decor dahil olmak üzere çeşitli perakendeciler ve teslimat şirketlerinin dağıtım tesislerine ev sahipliği yapmaktadır. BMW ve Volkswagen’in de orada tesisleri var.

Tradepoint Atlantic, şehirden ve eyaletten acil durum müdahale yetkilileri ve liderleriyle “sürekli temas halinde” olduğunu söyledi.

Köprünün çökmesinin operasyonları üzerindeki etkisi sorulduğunda, bir BMW sözcüsü BI’ya sadece “kısa süreli trafik gecikmeleri” beklediğini söyledi.

Volkswagen, Baltimore tesisinin “köprü çöktüğünde deniz kenarında yer alması” nedeniyle operasyonlarının etkilenmediğini söyledi. Ancak “bölgede trafik yeniden yönlendirileceği için kamyon taşımacılığında gecikmeler yaşanabileceğini” söyledi.

Baharat ve baharat üreten Home Depot ve McCormick, bölgedeki dağıtım merkezlerinin açık ve faaliyette olduğunu söyledi.

Ve FedEx’in bir sözcüsü, bunların ne olduğunu belirtmeden “hizmet üzerindeki olası etkileri azaltmak” için acil durum planlarının bulunduğunu söyledi.

Business Insider yorum almak için diğer şirketlerle iletişime geçti ancak bu makale yayına girdiğinde herhangi bir geri dönüş olmadı.

Volkswagen Grubu araç terminali 2020 yılında açıldığında otomobil üreticisi, her yıl Avrupa ve Meksika’dan yaklaşık 120.000 Volkswagen, Audi, Lamborghini ve Bentley aracını ithal edip işleyeceğini ve orta Atlantik bölgesinde yaklaşık 300 bayiye hizmet vereceğini söyledi.

Şirket, açıldığında yaptığı basın açıklamasında, 2022’de açılan BMW araç dağıtım merkezinin orta ve doğu ABD’deki 125’ten fazla BMW ve Mini bayisini destekleyecek şekilde tasarlandığını söyledi. BMW, 35 dönümlük alanın üretim tesislerinden gelen araçlar için bir dağıtım merkezi görevi göreceğini ve araç muayeneleri, onarımları ve bakımı için kullanılacağını söyledi.

About Admin

My self Umer. I’m an Author and Founder of starqms.com. I’m from Pune and If I talk about my Education then I’m B.com Graduate and complete my MBA (Finance & Accounts). I love to share my experience and knowledge to others, that’s why I’m here.

View all posts by Admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *