Chick-fil-A, sadece 5 yıl sonra antibiyotiksiz tavuk taahhüdünden vazgeçiyor

Chick-fil-A, söz konusu taahhüdün ilk duyurulmasından 10 yıl ve uygulamaya konulmasından beş yıl sonra, antibiyotiklerle yetiştirilen tavuklara yönelik yasağı kaldırıyor.

Tavuk zinciri, “Bizden beklediğiniz yüksek kaliteli tavuğun tedarikini sürdürmek için Chick-fil-A, 2024 Baharından itibaren Hiçbir Antibiyotik Yok’tan (NAE), İnsan Tıbbı İçin Önemli Antibiyotikler Yok’a (NAIHM) geçiş yapacak” dedi. söz konusu.

Yeni standartlar kapsamında Chick-fil-A, tavuk antibiyotiklerinin ancak tavuk ve çevresindekilerin hasta olması durumunda kullanılabileceğini söyledi.

Bir vergi uzmanı, vergi indirimi için Porto Riko’ya taşınan zenginlerin karşılaştığı yanlış anlamaları ve gizli maliyetleri paylaşıyor

Panera Bread, ‘şimdiye kadarki en büyük menü dönüşümünde’ daha büyük porsiyonlar ve daha düşük fiyatlar vaat ediyor

Fast food restoranları, fiyatlar hızla yükselirken ucuz veya ücretsiz yiyeceklerle ilgili fırsatlar yakalamak için sadakat uygulamalarını kullanıyor

Chick-fil-A, “Hayvan hastalanırsa insanlara yönelik olmayan antibiyotiklerle tedavi edilecek.” dedi. “FDA gereklilikleri uyarınca, tavuk tedariği için uygun kabul edilmeden önce tüm antibiyotiklerin tavuğun sisteminden temizlenmesi gerekiyor.”

Chick-fil-A, yeni yaklaşımın “insan tıbbı için önemli olan ve insanları tedavi etmek için yaygın olarak kullanılan antibiyotiklerin kullanımını kısıtladığını” söyledi.

Değişikliğin Chick-fil-A’nın ABD, Porto Riko ve Kanada’daki restoranlarını etkileyeceği belirtildi.

Chick-fil-A daha önce tavuklarının yetiştirilmesinde tüm antibiyotikleri yasaklamıştı. Taahhüdünü açıkladıktan yaklaşık beş yıl sonra, Mayıs 2019’da Tüm restoranlarında Hiçbir Zaman Antibiyotik Yok politikasını uyguladığını söyledi.

Bir sözcü AP’ye Chick-fil-A’nın antibiyotik kullanılmadan yetiştirilen tavuk tedarik etme kabiliyeti konusunda endişeleri olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıl, ABD’nin en büyük tavuk tedarikçisi Tyson Foods, insan sağlığı açısından önemli olmayan bazı antibiyotikleri yeniden piyasaya sürerek Hiçbir Zaman Antibiyotik Yok taahhüdünden çekildiğini açıklamıştı.

Atlanta merkezli Chick-fil-A’nın ABD, Kanada ve Porto Riko’da 3.000’den fazla restoranı bulunuyor ve 2030 yılına kadar Avrupa ve Asya’ya genişlemeyi planlıyor.

About Admin

My self Umer. I’m an Author and Founder of starqms.com. I’m from Pune and If I talk about my Education then I’m B.com Graduate and complete my MBA (Finance & Accounts). I love to share my experience and knowledge to others, that’s why I’m here.

View all posts by Admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *