Elizabeth Warren, büyük bir öğrenci kredisi şirketinin borçluların borç iptalini ‘engellediğini’ ve aylık faturalarını ‘yanlış yönettiğini’ söylüyor. CEO’sunun Kongreyle yüzleşmesini istiyor.

Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren’ın büyük bir öğrenci kredisi şirketinin başkanına soruları var ve gelecek ay Kongre’de bu soruları yanıtlamasını istiyor.

Pazartesi günü Warren, federal öğrenci kredisi hizmeti sağlayıcısı MOHELA’nın CEO’su Scott Giles’a, onu 10 Nisan’da Senato bankacılık komitesi önünde ifade vermeye davet eden bir mektup gönderdi. “MOHELA’nın Öğrenci Kredisi Hizmeti Sağlayıcısı Olarak Performansı” adı verilen duruşmanın amacı MOHELA’nın sonbaharda geri ödemeye dönmesinden bu yana nasıl performans gösterdiğini ve Kamu Hizmeti Kredisi Bağışlama Programını nasıl yürüttüğünü incelemek.

MOHELA, sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirmediği için Eğitim Bakanlığı tarafından cezalandırılan ilk federal hizmet görevlisiydi. Ekim ayında (aynı ayda borçlular, üç yılı aşkın bir aradan sonra faturalarını ödemeye başladı) bakanlık, borçlulara zamanında fatura beyanı göndermemesi nedeniyle şirketten 7 milyon doların üzerinde ödemeyi kesti.

Ek olarak, öğrenci kredisi alan iki kişi Aralık ayında MOHELA’ya dava açarak şirketi PSLF başvurularını geciktirmekle ve borçlu olmadıkları ödemeleri yapmaya zorlamakla suçladı.

Reklamcılık
Warren, “Şirketiniz, ödemeler, faizler ve tahsilatlarda COVID-19 salgınına bağlı duraklamanın ardından borçluların geri ödemeye dönüşünü yanlış yöneterek ve kamu görevlilerinin PSLF yardımına erişimini engelleyerek öğrenci kredisi borçlularının zorluklarına katkıda bulundu.” diye yazdı. mektup.

“Tanıklığınız size, federal öğrenci kredisi programı için önemli bir geçiş döneminde MOHELA’nın öğrenci kredisi hizmet sağlayıcısı olarak rolü hakkında bağlam sunma fırsatı sağlayacaktır” diye ekledi.

MOHELA, Business Insider’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Warren, diğer Demokrat milletvekilleriyle birlikte daha önce MOHELA’nın öğrenci kredisi borçlularının hesaplarını ele almasını incelemişti. Warren, son olarak Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer ve Sen. Bernie Sanders’a katılarak Tüketici Mali Koruma Bürosu ve eyalet başsavcılarını “MOHELA’yı soruşturmaya ve kanunlar çerçevesinde mümkün olan en geniş ölçüde harekete geçmeye” davet etti. Ordu ve ilk müdahale ekipleri çok çok daha iyisini hak ediyor.”

Yine de diğer federal görevliler incelemeden kaçmadı. Ocak ayında Eğitim Bakanlığı, borçlulara zamanında fatura beyanı göndermemeleri nedeniyle Nelnet, Aidvantage ve EdFinancial’a toplam 2 milyon dolarlık ödemeyi kesti.

Yönetimin çabalarına rağmen, pek çok borçlunun, özellikle de konu PSLF olduğunda, hesaplarının durumu konusunda kafası karışık. BI daha önce geçen yıl PSLF aracılığıyla kredi affı alan birkaç borçluyla konuşmuştu, ancak Şubat ayında MOHELA onlara bunun bir hata olduğunu ve ödemelerine yeniden başlamaları gerektiğini söyledi.

Borçlulardan biri, “Çok üzgünüm. Yeni bir araba alamayacağım” dedi. “Bir hafta içinde bütün dünyam alt üst oldu.”

About Admin

My self Umer. I’m an Author and Founder of starqms.com. I’m from Pune and If I talk about my Education then I’m B.com Graduate and complete my MBA (Finance & Accounts). I love to share my experience and knowledge to others, that’s why I’m here.

View all posts by Admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *