Jerry Seinfeld milyarderin kulübüne alışılmadık bir şekilde giriyor olabilir

Jerry Seinfeld etkileyici bir servete sahip ama portföyünde süper zenginlerinkine benzeyen çok az şey var.

Hisse senedi opsiyonlarını ve satın almaları unutun; 69 yaşındaki komedyen, çoğunlukla komik olması sayesinde mega zenginliğe kavuştu.

Bloomberg, Seinfeld’in net servetinin 1 milyar doların üzerinde olduğunu tahmin ediyor; bu tutarın kabaca yarısı, yani 465 milyon dolar, kendi adını taşıyan komedi dizisinin sendikasyon anlaşmalarından geliyor.

Adam Sandler 2023’te Margot Robbie’den 14 milyon dolar daha fazla olmak üzere diğer Hollywood aktörlerinden daha fazlasını nasıl kazanmayı başardı?

Netflix, SAG Ödülleri’nin azalan izleyici sayısını kurtarabilir mi? Hollywood bunu umuyor.

Max’in şifre paylaşımını engellemesi sayesinde ‘Game of Thrones’ bedava yükleyicilerine kış geliyor

Larry David’in ortak yarattığı “Seinfeld”, 1989’da gösterime girdi ve 180 bölümün ardından 1998’de sona erdi.

The New York Times’ın 1998’de bildirdiğine göre Turner Broadcasting, “Seinfeld”in tekrar gösterimlerini yayınlamak için bölüm başına 1 milyon dolardan fazla para ödedi. Netflix 2019’da dokuz sezonun tamamının yayın haklarını satın aldığında, Seinfeld’e 500 milyon dolardan fazla para kazandıran bir anlaşma ödedi. Bloomberg’in raporuna göre ilave 94 milyon dolar.

Çıkışa göre komedyen 80’lerde turneye çıktığından bu yana 100 milyon doları da cebe indirdi.

Hepsi bu değil. Bloomberg’e göre New York City, Hamptons ve California’daki evlerin de aralarında bulunduğu 40 milyon dolarlık bir emlak portföyü var. Ancak Bloomberg, Seinfeld’in “Arabalarda Kahve İçen Komedyenler”de öne çıkan eski model araba koleksiyonunun hesaplamaları etkilemediğini söyledi.

Bloomberg, Seinfeld’in artık bir milyarder olduğunu bildirirken, komedyenin bir temsilcisi Bloomberg’e tahminlerinin “yanlış” olduğunu söyledi.

Bloomberg’in tahminleri, Seinfeld’in kazancını yatırdığını, TV sendikasyon anlaşmalarından %15 kesinti aldığını ve çıkışa göre Pollstar verilerinden elde edilen brüt gişe satışlarında %35 kesinti aldığını varsayıyor.

Seinfeld’in temsilcisi, Business Insider’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Açıklama: Business Insider’ın ana şirketi Axel Springer’in CEO’su Mathias Döpfner, Netflix yönetim kurulu üyesidir.

About Admin

My self Umer. I’m an Author and Founder of starqms.com. I’m from Pune and If I talk about my Education then I’m B.com Graduate and complete my MBA (Finance & Accounts). I love to share my experience and knowledge to others, that’s why I’m here.

View all posts by Admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *