Kaliforniya polis gücünün, şüpheli suçluların yüzlerini gizlemek için kendine özgü sarı kafalarını kullanmasının ardından Lego ile başı dertte

Güney Kaliforniya polis teşkilatı, oyuncak şirketinin ünlü sarı kafalarını suçlu şüphelilerin üzerine düzenlemeye başladıktan sonra Lego ile başını belaya soktu.

Los Angeles’ın güneyindeki bir şehir olan Murrieta’daki polis, faaliyetlerinin görüntülerini Instagram’da yayınlıyor ve yeni mevzuata uymak için Lego kafalarını kullandıklarını söylüyor.

Ocak ayında uygulamaya konan yeni eyalet kanunu, Meclis Yasa Tasarısı 994, Kaliforniya polisinin şiddet içermeyen suçlara karışan şüphelilerin kimliklerini korumasını gerektiriyor.

Yetkililer bu kimlikleri yalnızca özel koşullar altında açıklayabilir; örneğin, yetkililerin topluluğa yönelik bir tehdit olabileceğine inandıkları bir şüphelinin izini sürmek gibi.\

Departman 18 Mart’ta Instagram’da yayınlanan bir gönderide “Murrieta Polis Departmanı topluma karşı şeffaflığıyla gurur duyuyor, ancak aynı zamanda herkesin, hatta şüphelilerin bile kanunların sağladığı haklarına ve korumalarına saygı duyuyor.” diye yazdı.

‘The Bachelorette’in 21. sezonunun yıldızı Jenn Tran ile tanışın

Valentino’nun kreatif direktörü Pierpaolo Piccioli, moda evindeki 25 yılın ardından istifa ediyor

Ivanka Trump’ın tarzı, babasının kampanyasını bir kenara bırakıp siyasetten uzaklaşmasından bu yana tam 180° değişti; sadece Instagram’ına bakın

“Murrieta’da olup bitenleri paylaşmak amacıyla, bir yandan yeni yasaya uyum sağlarken bir yandan da kimliklerini korumak amacıyla şüphelilerin yüzlerini kapatmayı seçtik” dediler.

Polis teşkilatındaki fotoğraf editörleri yeni sistemle komik bir etki yaratmaya çalışıyorlar.

Instagram sayfasındaki bir görselde, hoşnutsuz Lego yüzleri, tutuklanan iki kişinin üzerine düzenlendi; bir diğerinde şüpheli, saat beş yönünde gölgesi olan bir Lego adamla temsil ediliyor; polis arabasının arkasındaki bir adam ise ağlayan bir Lego yüzüyle tasvir ediliyor.

Ancak departmanın paylaşımları, Murrieta Emniyet Müdürlüğü’nün ünlü yüzleri kullanma şeklinden memnun olmayan Lego’nun da dikkatini çekti.

Ekran görüntüsü/ Instagram Murrieta PD
Ekran görüntüleri, Lego yüzlerinin şüphelilerin üzerinde düzenlendiğini ve Murrieta Polis Departmanı’nın Instagram sayfasında yayınlandığını gösteriyor. Ekran görüntüsü/ Instagram Murrieta PD
Murrieta Polis Teşkilatı’ndan teğmen Jeremy Durrant Fox’a yaptığı açıklamada, “Lego Grubu bize ulaştı ve saygıyla bizden fikri mülkiyet haklarını sosyal medya içeriğimizde kullanmaktan kaçınmamızı istedi, bunu elbette anlıyoruz ve uyacağız.” dedi. Geçen hafta News Digital.

Durrant, “Şu anda içeriğimizi takipçilerimiz için ilgi çekici ve ilgi çekici bir şekilde yayınlamaya devam etmek için başka yöntemler araştırıyoruz” dedi.

Departman artık şüphelilerin gizliliğini korumak için Instagram sayfasında da görünen Barbie ve Shrek yüzlerinden oluşan zulaya yönelmek zorunda kalabilir.

Kaliforniya Meclisi üyesi ve yeni yasanın ana sponsoru Corey Jackson, Murrieta sakinlerinin Lego yüzlerini düzenlemek için harcanan zamanı vergi dolarının israfı olarak görebildiğini söyledi.

“Vergileriyle ödeme alan insanlara, sosyal medyada gösterilebilmesi için insanlara Lego yüzleri takmaları için para ödenmesini mi istiyorlar? Onları koruyacak başka şeyler yaparken de?” Jackson Associated Press’e söyledi. “Buna onların karar vermesi gerekiyor.”

Business Insider, yorum almak için Lego ve Murrieta Polis Departmanına ulaştı.

About Admin

My self Umer. I’m an Author and Founder of starqms.com. I’m from Pune and If I talk about my Education then I’m B.com Graduate and complete my MBA (Finance & Accounts). I love to share my experience and knowledge to others, that’s why I’m here.

View all posts by Admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *