Mart Çılgınlığı zamanı geldi – ve biz iş demek istiyoruz

Neredeyse Cuma! Nvidia, etkileyici ürün yelpazesine en az 30.000 dolara mal olacak yeni bir çip ekliyor. Ama tartışmasız daha etkileyici olanı biliyor musun? CEO Jensen Huang‘ın deri ceket koleksiyonu.

Bugünün büyük hikayesinde iş, teknoloji ve inovasyondaki en önemli konulara karar vermek için bir Mart Çılgınlığı grubu oluşturduk ve oy vermenizi istiyoruz.

Güvertede neler var:

Piyasalar: Goldman Sachs’ın kadın liderlere zarar verdiğine dair bazı eleştirileri var.

Tech: Reddit halka açılıyor ancak reklamverenler hâlâ değerini onlara kanıtlaması gerektiğini söylüyor.

İş dünyası: Çalışanlar giderek daha üretken hale geliyor ve bunun nedeni yapay zeka değil.

Da önce, parantez içinde kim var?

Bu size iletildiyse buradan kaydolun.

Braket bolluğu

Yapay zekayı, kilo verme ilaçlarını, ABD-Çin ilişkilerini ve faiz oranlarını temsil eden görsellerin yer aldığı bir tablo.
Kevin Frayer/Getty Images, Chelsea Jia Feng/BI
Deliliğe Hoşgeldin.

Kolej basketbolu bu hafta sonu erkekler ve kadınlar şampiyonası turnuvalarının ilk turlarının sırasıyla bugün ve yarın başlamasıyla merkez sahneye çıkıyor.

Reklamcılık

Kazan ya da eve git formatında 68 takımın yer aldığı turnuvalar, büyük ölçüde ABD’deki en iyi spor etkinliklerinden biri olarak görülüyor.

Insider Today, okuyucuların kazananı belirlediği iş odaklı bir grupla eğlenceye katılıyor.

Aşağıda iş, teknoloji ve inovasyonda takip ettiğimiz en büyük sekiz hikayeyi bulacaksınız. Her şeyi kapsayan bir liste olmasa da bu konular izlediğimiz en önemli trendlerden bazılarını kapsıyor.

Tıpkı turnuvada olduğu gibi konu başlıkları da ekleniyor. Her eşleşmede daha önemli olduğunu düşündüğünüz trende oy verin. Sonuçları önümüzdeki hafta paylaşacağız ve yarı final için yeni bir oylama turu gerçekleştireceğiz.

[1] Yapay Zeka yarışı vs. [8] Ozempic etkisi: En iyi sırayı belirlemek zor değildi. Herkesin tartışmak istediği tek şey yapay zekadır. Teknoloji her şeyi kapsıyor, dünyadaki en büyük şirketlerin en önemli odak noktası ve yaptığımız her şeyi altüst edebilir. Ancak kilo verme ilaçlarının da bazı büyük ekonomik sonuçları olacağı tahmin ediliyor. Ve insanların yemekle olan ilişkisini yeniden şekillendiriyorlar.

[2] Faiz oranları vs. [7] ABD-Çin ilişkileri: Piyasadaki en büyük soru Federal Rezerv’in faiz oranlarını ne zaman düşüreceğidir. Kesinti, birleşme ve satın alma ve halka arz pazarlarını açabilir, stokları artırabilir ve tüketicilere rahatlama sağlayabilir. Çin’in ABD işletmeleri üzerinde faiz oranları kadar doğrudan bir etkisi yok, ancak çok da geride değil. EV pazarına bir bakın.

[3] ABD başkanlık seçimleri vs. [6] Boomers’ın emekliliği: Bu yılki başkanlık seçimleri bir rövanş olabilir, ancak her iki aday da pek çok sürprizle geliyor. Yaşlı insanlardan bahsetmişken, Boomers emeklilik dönemine giriyor ve bunun birçok yan etkisi var.

[4] Sosyal medyanın geleceği vs. [5] Yayın savaşları: Potansiyel bir TikTok yasağı. Elon Musk yönetimindeki X’in geleceği. Instagram’ın geri dönüşü. Sosyal medya eşsiz bir yol ayrımında. Eğlencenin başka bir türü de (sinema ve televizyon) devrilme noktasına ulaştı. Ve bu sadece TV izleme şeklimizi değiştirmekle ilgili değil, aynı zamanda reklamverenlerin bize ulaşma şeklini de değiştirmekle ilgili.

Burada oy verin

Piyasalarda 3 şey

ABD Federal Rezerv Yönetim Kurulu Başkanı Jerome Powell, 31 Ocak 2024’te Washington DC’deki Federal Rezerv genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında konuşuyor.

ABD Merkez Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Jerome Powell. Anna Moneymaker / Getty Images
Fed faiz oranları konusunda çizgiyi koruyor. Merkez Bankası faiz artırımlarına ara vermeye devam etti. Fed Başkanı Jerome Powell, çok ileriye bakmadığını ve “enflasyonun %2’ye doğru ilerleyeceğine dair bize daha fazla güven veren” daha fazla veri istediğini söyledi.

Kasım seçimleri hisse senetlerini nasıl etkileyecek? UBS, mavi veya kırmızı seçim gibi dört farklı seçim sonucunun hisse senetlerini nasıl etkileyeceğini haritalandırdı. Banka raporunda, “Yatırımcılara portföy oluşturmanın en iyi şekilde apolitik bir uygulama olarak ele alınacağını hatırlatmak zorunda olsak da, önümüzdeki sekiz ayın son derece dikkat dağıtıcı olması muhtemel.” diye yazdı.

Goldman Sachs, kadın liderlere zarar verdiği yönündeki eleştirilerin ortasında hasar kontrol modunda. BI tarafından ele geçirilen 12 maddelik bir notta, personel şefi Russell Horwitz, firmanın kadın çalışanların kariyerlerini ilerletmek için yeterince ileri gitmediğini itiraf etti. Goldman Sachs’ın üst düzey kadın lider eksikliğine ilişkin endişeleri ayrıntılarıyla anlatan Wall Street Journal’daki bir habere yanıt veriyordu.

teknolojide 3 şey

Steve Huffman’ın fotoğraf illüstrasyonu.
Greg Doherty / Variety, Getty Images aracılığıyla
“İnternetin ön sayfası” halka açılmaya hazır. Reddit bugün New York Borsası’nda listelenmeye hazırlanıyor. İlk halka arzını hisse başına 34 dolar olarak fiyatlandıran şirket, sosyal medya platformuna 6,4 milyar dolar değer biçti.

Yapay zeka yatırımları risk sermayedarları için fazla köpüklü hale geliyor. Yapay zeka altına hücum Silikon Vadisi’ni geride bırakırken risk sermayedarları da harekete geçmek için çabalıyor. Ancak bazı yatırımcılar BI’ye fiyatlar hızla yükselirken uygulanabilir anlaşmalar bulmakta zorlandıklarını söyledi.

Microsoft’un son işe alım çılgınlığı OpenAI ile ilgili endişelerin ortasında geldi. Teknoloji devi

About Admin

My self Umer. I’m an Author and Founder of starqms.com. I’m from Pune and If I talk about my Education then I’m B.com Graduate and complete my MBA (Finance & Accounts). I love to share my experience and knowledge to others, that’s why I’m here.

View all posts by Admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *