Perakende hırsızlığının büyük bir sorun olup olmadığını neden bilmiyoruz?

Hepimiz Walmart veya Target gibi bir mağazada bulunduk ve vücut yıkama gibi ürünlerin koruyucu pencerelerin arkasında kilitlendiğini veya güvenlik görevlilerinin kapılarda ve kasalarda oyalandığını fark ettik.

Perakendecilerin giderek daha fazla dile getirdiği nedenin hırsızlık olduğu belirtiliyor. Geçtiğimiz Eylül ayında Target, perakende suçunu suçlayarak birçok mağazayı bile kapatmıştı. Ulusal Perakende Federasyonu geçen Nisan ayında yaptığı açıklamada, 2021’de mağazalarda kaybolan milyarlarca dolarlık malın “organize perakende suçunun” (genellikle yeniden satış amacıyla mal çalan insan gruplarından) sorumlu olduğunu söyledi.

Ancak Brookings Enstitüsü için iki araştırmacı tarafından derlenen yakın tarihli bir rapora göre, bunun gerçekte ne kadar büyük bir sorun olduğu sorusunu yanıtlamak aslında gerçekten zor.

İlk olarak, belirli bir mağazadaki (ulusal çapta bir yana) hangi kayıpların tesadüfi hırsızlığa mı yoksa organize suça mı atfedilebileceğini bilmek aslında imkansızdır.

Singapur’da doğru notayı yakalayan ve milyonlarca kişinin işitme duyusunu geri kazandıran yöneticiyle tanışın.
SPONSORLU İÇERİK Singapur EDB’den
Singapur’da doğru notayı yakalayan ve milyonlarca kişinin işitme duyusunu geri kazandıran yöneticiyle tanışın.

Bu kısmen bir tanım sorunudur. Brookings’ten Hanna Love, Business Insider’a “Organize perakende suçu”, “perakende hırsızlığı” ve benzeri terimlerin yerel polis departmanlarının suçları sınıflandırmak için kullandığı kategorilerle örtüşmediğini söyledi.

Bu, perakendecilerin artan suçlarla ilgili iddialarının çoğunun, hırsızlık gibi ilgili ancak farklı suçları içeren verilere dayandığı anlamına geliyor.

Love, veri perspektifinden bakıldığında organize perakende suçunu “örneğin diğer hırsızlık olaylarından farklı” kılan şeyin ne olduğunun belirsiz olduğunu söyledi. “Aslında sorunu anlayacak verilere sahip değiliz.”

Perakende yöneticileri genellikle kazanç çağrılarında “küçülme”den bahseder; bu, mağazaya gelen ziyaretçiler tarafından sıklıkla hırsızlığın kısaltması olarak yorumlanan ürün kayıpları için bir terimdir. Ancak küçülme, çalışanların mağaza raflarından hırsızlık yapmasından mağazaya bozuk gelen taze yiyeceklere kadar bundan çok daha fazlasını içeriyor.

Indeed, işi herkes için daha adil hale getirmek amacıyla yapay zekayı benimsiyor. İşte etik sonuçları ele almanın dört yolu.

Gerçekten Sponsorlu İçerik

Indeed, işi herkes için daha adil hale getirmek amacıyla yapay zekayı benimsiyor. İşte etik sonuçları ele almanın dört yolu.

Brookings raporuna göre son beş yılda 24 şehirde hırsızlıkla ilgili iyi veriler tutuldu. Bu rakamlar, perakendecilerin bahsettiği organize çabaları ve hırsızlık yaparken yakalanan kişileri içerebilir. Ancak bu veriler bile hırsızlıkla ilgili anlatılanlarla çelişiyor gibi görünüyor: Şehirlerin 17’sinde mağaza hırsızlığı 2018 ile 2023 arasında düştü.

Dolar Ağacı için hırsızlık giderek kötüleşiyor

Dollar General hırsızlık nedeniyle kasanızı elinizden geri alıyor

Five Below, kendi kendine ödeme yapmaktan vazgeçen en son zincirdir

Brookings raporundan önce bile perakendecilerin tehdidi abarttığına dair pek çok kanıt var.

Örneğin birkaç yıl önce Walgreens, San Francisco’daki bazı mağazaları kapattı ve eşgüdümlü mal çalma çabalarıyla mücadele etmek için mağazalarına daha fazla güvenlik görevlisi getirdi. Daha sonra geçen yıl Walgreens CFO’su James Kehoe, zincirin hırsızlık konusunda “çok ağladığını” ve muhtemelen getirdiği ekstra güvenliği ortadan kaldıracağını söyledi.

William Blair’deki analistler, Target’ın geçen sonbaharda mağazaları kapatmasının nedeni konusunda şüphe uyandırdı; bir araştırma notunda, kapatılan mağazalardan bazılarının küçük formatlı mağazalar olduğunu ve perakendecinin birkaç yıl boyunca potansiyellerini duyurmasının ardından birçoğunun düşük performans gösterdiğini söyledi. evvel.

Sigorta sektörünün insani amaçlara öncelik vermesinin yeni bir yolu

SPONSORLU İÇERİK Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu

Sigorta sektörünün insani amaçlara öncelik vermesinin yeni bir yolu

The New York Times’ın haberine göre Aralık ayında Ulusal Perakende Federasyonu, organize perakende suçunun 2021’de mağazalarda kaybolan 94,5 milyar dolarlık malın yaklaşık yarısını oluşturduğu yönündeki iddiasını geri çekti. NRF, organize perakende suçlarla ilgili raporuna katkıda bulunan dışarıdan bir analistin hatası nedeniyle tahmini geri aldığını söyledi.

Ancak Love ve Sebastian BI’ya, hırsızlıktan kaynaklanan paniğin – perakendecilerin söylediği kadar kötü olup olmadığını bilmeseler de – şimdiden gerçek bir etki yarattığını söyledi. Eyaletler ve belediyeler ya hırsızlık yapanların cezalandırılmasına ilişkin yasaları halihazırda değiştirdiler ya da organize perakende suçlarında algılanan artışa atıfta bulunarak değişiklik yapmayı düşünüyorlar.

Stateline’ın Aralık ayında bildirdiğine göre, yaklaşık on dört eyalet 2022 ve 2023’te perakende hırsızlığına ilişkin yeni yasalar çıkardı. Birçoğu, en az 50.000 dolarlık organize mal hırsızlığını suç sayan Indiana yasası gibi, hırsızlık cezasını artırdı. Daha önce bu bir kabahatti. Rapora göre tüm yasalarda artan perakende hırsızlık oranlarına atıfta bulunuluyordu.

Sebastian BI’ya, perakende hırsızlığı yasaları, perakendeciler tarafından yapılan iddiaların yasayı nasıl etkileyebileceğinin altını çiziyor – bunu destekleyecek hiçbir veri olmasa bile, Sebastian BI’ya söyledi.

About Admin

My self Umer. I’m an Author and Founder of starqms.com. I’m from Pune and If I talk about my Education then I’m B.com Graduate and complete my MBA (Finance & Accounts). I love to share my experience and knowledge to others, that’s why I’m here.

View all posts by Admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *