SmartAsset, bekarların ABD’nin en büyük şehirlerinde rahat yaşamak için yılda 96.000 dolara ihtiyacı olduğunu söylüyor

SmartAsset’in hesaplamalarına göre, ABD’nin birçok büyük şehrinde rahat yaşamak için tek bir kişinin yılda 96.000 dolardan fazla kazanması gerekiyor.

Fintech’in araştırmasına göre bu, New York City için yaklaşık 140.000 $, Boston için 125.000 $, Seattle için 120.000 $ ve Los Angeles için 111.000 $’a çıkıyor. Analiz, MIT Yaşama Ücreti Hesaplayıcı kullanılarak gerçekleştirildi.

“Rahat” yaşamak, aylık gelirin %50’sini barınma, yiyecek ve ulaşım gibi temel ihtiyaçlara ayırabilmek anlamına gelir; hobilere ve eğlenceye %30; SmartAsset, borçların geri ödenmesine, tasarrufa ve yatırıma yüzde 20’sinin verildiğini söyledi.

Konforlu bir yaşam için gereken en düşük maaşların olduğu 10 şehir — ilk 5 şehirden 4’ü Teksas’ta

NYC, dünya çapında en yüksek milyoner yoğunluğuna sahiptir. Rapora göre çocukların yüzde 25’i yoksulluk içinde yaşıyor.

Bu yıl ev satın almak isteyen ebeveynler oldukça perişan durumda

Aileler de ağır bir fiyat etiketiyle karşı karşıya kalıyor. Araştırmaya dahil edilen 99 şehrin yarısında rahat yaşamak için iki yetişkin ve iki çocuğu olan iki yetişkinin 235.000 dolar getirmesi gerekiyor.

Toplam tutar altı şehir için 300.000 dolardan fazla; bunların arasında San Francisco (339.000 dolar), San Jose (335.000 dolar) ve New York City (318.000 dolar) var.

Houston, hem tek kişilik hem de aile kategorilerinde listedeki en ucuz şehir; birincisinde rahat yaşamak için 75.000 dolar, ikincisi için ise 175.000 dolar gerekiyor.

Gıda, enerji ve kira maliyetlerindeki tarihi enflasyon nedeniyle yaşam maliyetleri salgından bu yana arttı. Mortgage, kredi kartları, araba kredileri ve diğer borç türlerine ilişkin aylık ödemeler de hızla arttı. Federal Reserve, fiyat artışlarının hızını yavaşlatmak için faiz oranlarını artırdı.

Şehir yaşamının yüksek maliyeti aynı zamanda konut sıkıntısı, pahalı sağlık hizmetleri, eğitim ve çocuk bakımı gibi köklü sorunların da bir ürünü.

Bireyler, yiyecek, barınma ve ulaşım masraflarını çiftler kadar kolay bölüşemedikleri için “bekarlar vergisi” şeklinde başka bir zorlukla karşı karşıya kaldılar.

About Admin

My self Umer. I’m an Author and Founder of starqms.com. I’m from Pune and If I talk about my Education then I’m B.com Graduate and complete my MBA (Finance & Accounts). I love to share my experience and knowledge to others, that’s why I’m here.

View all posts by Admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *