Some student-loan borrowers who fall behind on payments risk losing their Social Security benefits. 33 Democratic lawmakers want that ‘devastating practice’ to end.

Bir grup Demokrat milletvekili, bazı öğrenci kredisi borçlularının ödemelerde geride kaldıklarında karşılaştıkları sonuçlara son vermek istiyor.

Çarşamba günü Senatör Elizabeth Warren ve Ron Wyden, Temsilciler Ayanna Pressley, Pramila Jayapal, Raúl Grijalva ve John Larson ile birlikte 27 meslektaşının Başkan Joe Biden yönetimine borcunu ödemeyen borçlular için Sosyal Güvenlik yardımlarını kesmeyi bırakması çağrısında bulunmasına öncülük etti.

Özellikle, Sosyal Güvenlik İdaresi Komiseri Martin O’Malley, Hazine Bakanı Janet Yellen ve Eğitim Bakanı Miguel Cardona’ya yazdıkları mektupta yasa koyucular, hükümetin borçlunun Sosyal Güvenlik yardımlarının bir kısmını ödemesi için alıkoymasına olanak tanıyan Hazine Mahsup Programına atıfta bulundular. temerrüde düşmüş öğrenci kredileri için.

Elizabeth Warren, büyük bir öğrenci kredisi şirketinin borçluların borç iptalini ‘engellediğini’ ve aylık faturalarını ‘yanlış yönettiğini’ söylüyor. CEO’sunun Kongreyle yüzleşmesini istiyor.

Elizabeth Warren ve Chuck Schumer, Biden’ın bu 3 geri ödeme zorluğuyla karşı karşıya kalanların bakiyelerini kesmesi halinde, öğrenci kredisi borçlularının mümkün olan en fazla “borç hafifletilmesini” alabileceklerini söylüyor

Federal bir tüketici kurumu, borç erteleme şirketlerinin onları “sahte kredi affı taleplerine” “çekmesinin” ardından 27.000’den fazla öğrenci kredisi borçlusunun postayla 4,1 milyon dolar ödeme aldığını açıkladı

Mektupta, bunun “özellikle sosyal güvenliğe tek gelir kaynağı olarak güvenen yaşlılar ve engelliler için yıkıcı bir uygulama” olduğu belirtildi.

Hükümet, denkleştirme programının yönergeleri uyarınca her ay Sosyal Güvenlik yardımlarının %15’ine kadar kesinti yapabilir ve yasa koyucular “bu denkleştirmelerin ödenmemiş borçların tahsili için anlamlı bir çözüm olduğuna dair çok az kanıt” olduğunu söyledi.

“Beş yıl veya daha uzun süren denkleştirmeleri olan 50 yaş ve üzeri borçluların neredeyse üçte birinin kredi bakiyeleri bu süre zarfında arttı” dediler. “Ve Sosyal Güvenlik mahsupları yoluyla toplanan kredi geri ödemelerinin yüzde 70’inden fazlası ücretlere ve faizlere uygulandı.”

New America adlı düşünce kuruluşunun yaptığı bir analize göre, 60 yaş ve üzeri 3,5 milyon Amerikalının yaklaşık 125 milyar dolarlık öğrenci kredisi var. Bu borçluların birçoğu ek gelir olarak Sosyal Güvenlik’e güveniyor ve hayatlarının ilerleyen dönemlerinde hala öğrenci kredisi bakiyeleri olduğu göz önüne alındığında, muhtemelen kredilerini ödemekte zorluk yaşıyorlar.

Business Insider daha önce birçok Amerikalı emeklinin karşılaştığı mali zorluklar hakkında rapor vermişti. Senatör Bernie Sanders’ın yakın tarihli bir raporu, Bütçe ve Politika Öncelikleri Merkezi’nden alınan verilere dayanarak, 65 yaş üstü Amerikalıların %38’inin, Sosyal Güvenlik gelirleri olmasaydı yoksulluk içinde olacağını ortaya çıkardı.

Ek olarak, öğrenci kredisi ödeme duraklaması Ekim ayında sona ererken, Eğitim Bakanlığı 12 aylık bir “yükseliş” dönemi uyguladı; bu süre zarfında kaçırılan ödemeler olumsuz olarak raporlanmayacak ancak borçluların bakiyelerine faiz tahakkuk etmeye devam edecek. Bu süre zarfında, daha yaşlı borçlular federal yardımlarının kesintiye uğramasına karşı korunacak, ancak bu yılın ilerleyen dönemlerinde bu artış sona erdiğinde bu durum artık geçerli olmayacak.

Biden yönetimi, öğrenci kredisi ödemelerini geciktirenlere yönelik sosyal yardımların durdurulması uygulamasına son vermeyi düşünüp düşünmeyeceği konusunda henüz yorum yapmadı.

Yasa yapıcılar, “Sosyal Güvenlik yardımlarının dengelenmesi, sosyal Güvenlik Yasası’nın ‘genel refah’, temel ekonomik güvenlik ve savunmasız Amerikalıların refahını sağlama misyonunu baltalayarak, yararlanıcıları yoksulluğa yaklaştırabilir, hatta yoksulluğa sürükleyebilir.” dedi. “Buna göre sizi, öğrenci kredisi borcu nedeniyle Sosyal Güvenlik emekliliği, hayatta kalanlar ve engellilik yardımlarının idari mahsuptan muaf tutulmasını keşfetmeye davet ediyoruz.”

About Admin

My self Umer. I’m an Author and Founder of starqms.com. I’m from Pune and If I talk about my Education then I’m B.com Graduate and complete my MBA (Finance & Accounts). I love to share my experience and knowledge to others, that’s why I’m here.

View all posts by Admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *