Walmart, mağaza yöneticilerinin ortalama maaşını 128.000 dolara çıkarıyor ve daha büyük bir ikramiye sunuyor

Walmart mağaza yöneticileri önümüzdeki ay maaşlarında önemli bir artış görmeye hazırlanıyor.

Perakende devi Perşembe günü yaptığı açıklamada, ABD’li mağaza yöneticilerinin maaşlarını artıracağını, yıllık ortalamayı 117.000 dolardan 128.000 dolara çıkaracağını ve %200’e kadar taban maaş ikramiyesi sunacağını duyurdu.

Cedric Clark, “Size yapılan yatırımı kültürümüze, temel değerlerimize ve her mağazadaki her çalışanın günlük deneyimine yapılan bir yatırım olarak görüyoruz. Size yatırım yapmak geleceğimize yapılan bir yatırımdır” dedi. Walmart’ın kurumsal web sitesinde yöneticilere gönderilen bir notta, Walmart ABD için mağaza operasyonları anlatıldı.

Walmart, Business Insider’a değişikliklerin 1 Şubat’ta yürürlüğe gireceğini söyledi.

Clark, “Çoğunuz (saha yönetimi ekiplerimizin yaklaşık %75’i) Walmart kariyerinize saatlik kademelerde başladınız. Ben de öyle yaptım” diye ekledi.

Walmart CEO’su Doug McMillon da şirketin bir dağıtım merkezinde kamyonları boşaltmasıyla ilgili ilk işinden itibaren yükseldi.

Walmart, ABD’de 1,6 milyon kişiyi istihdam ediyor ve 4.600’den fazla perakende satış noktası işletiyor.

Şirket BI’ya, maaş aralığının en alt sınırındaki mağaza yöneticilerinin en büyük artışları göreceğini, 65.000 dolardan 90.000 dolara çıkacağını, en üst sınırın ise 170.000 dolarda kalacağını söyledi.

Toplam ikramiyeler %150’den %200’e çıkacak ve üst düzey satışların yanı sıra mağaza kârlılığına da daha fazla odaklanılacak.

Şirket, bu değişikliklerin, ABD’deki ortalama saatlik ücreti yakında 18 doların üzerine çıkaracak önceki başlangıç ücret artışlarını takip ettiğini söyledi.

Ücretlerin artırılması, bu yıl şirketin işe alma ve işte tutma çabalarını artırabilir.

İş arayanların UPS’e olan ilgisi, Teamsters sendikasının teslimat sürücüleri için sağlık sigortası kapsamı ve diğer sosyal yardımlar da hesaba katıldığında yaklaşık 170.000 $ değerinde bir maaş paketi üzerinde pazarlık yapmasının ardından arttı.Bu altı rakamlı işlerin ortak noktası: üniversite diplomasına gerek yok.

Bakış açınızı paylaşmak isteyen bir Walmart mağaza müdürüyseniz, lütfen 646.768.4750 numaralı telefondan e-posta veya kısa mesaj/çağrı/Signal yoluyla Dominick ile iletişime geçin. Yanıtlar gizli tutulacaktır ve Business Insider, iletişime geçerken kişisel e-posta adresinizi ve iş dışı bir cihazı kullanmanızı önemle tavsiye eder.

About Admin

My self Umer. I’m an Author and Founder of starqms.com. I’m from Pune and If I talk about my Education then I’m B.com Graduate and complete my MBA (Finance & Accounts). I love to share my experience and knowledge to others, that’s why I’m here.

View all posts by Admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *