Walmart Spark müşterilerinin Arizona güneşinde çabuk bozulan yiyeceklerle yolculuk yapmayı beklediğini gösteren viral bir video ortaya çıktı

Bir konser çalışması YouTuber’ının videosu, Walmart Spark yüklenicileri gibi görünen iki kişiyi, süt ve diğer yiyecekleri içeren arabaları güneşte beklerken bir otoparkta beklerken gösterdiği için dikkat çekiyor.

6 Ocak’ta YouTube’da “Uber Lyft Phoenix” hesabı tarafından yayınlanan videoda, Chandler, Arizona’daki bir Walmart’ta duvarda dinlenen iki Spark müşterisi görülüyor. Önlerinde bir sürahi deterjan ve bir galon süt de dahil olmak üzere ev eşyalarıyla dolu iki araba var.

Yanlış olan tek bir şey var: Aaron adında bir sürücü olan anlatıcı, yaklaşık 190.000 kez izlenen videoda, ikisinin de yiyecekleri dağıtacak bir arabası yok gibi görünüyor.

Videoda “Bu adamların her ikisinin de yiyecek dolu arabaları var ve yolculuk yok” diyor. “Bu müşterilerin siparişleri burada, otoparkta duruyor” diye ekliyor, arabaları yakınlaştırıp içlerinden birinde bir galon süt olduğunu gösteriyor. AccuWeather kayıtları o sırada sıcaklığın yaklaşık 57 Fahrenheit olduğunu gösteriyor.

Videoda, 12 dakika sonra bir araba yanaşıyor ve kişiler yiyecekleri bagaja yüklemeye başlıyor.

Walmart’ın otoparkında yiyecek dolu alışveriş sepetleri.

Bir kişi, bir aracın gelmesini beklerken sigara içerken gösteriliyor. Uber Lyft Phoenix YouTube’da
Aaron, Spark tarafından devre dışı bırakılma korkusuyla bu makalede tam adının kullanılmasını reddetti. Business Insider, deneyimi hakkında onunla konuştu ve Spark yüklenicisi statüsünü doğruladı.

BI’a, grubun bir üyesinin kendisine Spark uygulamasını gösterdiğini ve “kendi kendine ödeme yapan Walmart çalışanlarının bana Spark yaptıklarını doğruladıklarını” söyledi.

Diğer iki Spark sürücüsü BI’ya, otoparklarda marketlerin teslimatı tamamlamak için bir aracın gelmesini beklediği yüklenici arkadaşlarının benzer örneklerini gördüklerini söyledi.

Bir Walmart sözcüsü BI’ya “Müşterilerin siparişlerini zamanında ve bekledikleri kalitede teslim etmelerini sağlamak en büyük önceliktir” dedi. “Bozulabilir ürünler, ilk bozulabilir ürünün satın alındığı andan itibaren başlayan belirli bir süre içinde teslim edilmelidir.”

Sözcü, “Bir siparişin belirlenen süre içinde teslim edilmediği durumlarda, sürücülerden siparişi mağazaya iade etmeleri isteniyor ve biz de müşterilere yeniden teslimat veya para iadesi seçeneği sunuyoruz” dedi.

Walmart, bilgisayar korsanlarının bazı Spark sürücülerinin hesaplarını ele geçirdiğini ve onların Sosyal Güvenlik numaralarına eriştiklerini söyledi

Walmart Spark çalışanları için bir çağrı merkezinde çalıştım. Sürücülere hak ettikleri ipuçlarını verdiğim için azarlandım ve çağrıların çoğu sinir bozucu ve senaryoluydu

Bazı Walmart mağazaları, kendi kendine ödeme şeritlerini yalnızca Spark sürücüleri ve Walmart+ müşterileri için sınırlıyor

Aaron, ilk videosunu yayınladıktan birkaç gün sonra BI’ya, filme aldığı işçilerin çoğunun gittiğini ve yerlerine aynı rutini izleyen başkalarının geldiğini söyledi.

Walmart otoparkında bakkaliye bulunan alışveriş sepetleri.
Bir araba geldi, ancak kişiler yiyecekleri arabaya yüklemediler, bunun yerine başka bir aracı beklediler. Uber Lyft Phoenix YouTube’da
Aaron, mağaza içi alışveriş siparişlerinin, arabaya teslim alma siparişlerinden daha iyi ödeme yaptığını ve bir zamanlar bu ikisinin güvenilir bir karışımına sahip olmasına rağmen, son mağaza siparişinden bu yana yaklaşık iki hafta geçmiş olduğunu söyledi.

Ayrıca, insanların sadece en iyi alışveriş siparişlerini teslim edecek bir araba olmadan aldıklarını görmekten değil, aynı zamanda müşterilerin yiyecek alışverişlerini ele alma şekillerinden de hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

Walmart’ın çabuk bozulan ürünleri teslim etme konusunda zaman sınırlamaları var
Çok sayıda platform ve gıda güvenliği kuralının ihlal edildiği görülüyor.

Yeni başlayanlar için Walmart, perakendecinin teslimat çalışanlarına yönelik kılavuzuna göre, çabuk bozulan ürünleri içeren siparişleri çok uzun süre rafta kalmamaları durumunda otomatik olarak iptal ediyor.

Bu süre, siparişin türüne bağlı olarak 75 veya 90 dakikadır ve süt ve dondurma gibi soğuk tutulması gereken yiyeceklerin yanı sıra tavuk çevirme gibi sıcak yiyecekler için de geçerlidir. Kılavuzda, bir sipariş iptal edildiğinde sürücülere ürünleri aldıkları mağazaya iade etmeleri söylendiği belirtiliyor.

Aaron, alışveriş yapanların telefon uygulamalarından birinin, alışveriş yapan kişi en az 25 dakikadır dışarıda otoparkta olmasına rağmen henüz mağazanın çıkışından çıkmadığını gösterdiğini fark ettiğini söyledi.

Spark, gıda güvenliğinin ötesinde, alışveriş yapanların güvenilir bir araca sahip olmalarını şart koşuyor ve teslimatlara yalnızca doğrulanmış sürücülerin katılmasına izin veriliyor.

Son olarak, sürücüler tek bir hesapla sınırlıdır ve hesap paylaşımı yasaktır, ancak BI’ın geçen yıl bildirdiği gibi bazı sürücülerin Walmart’tan alışveriş yapmak ve siparişleri teslim etmek için birden fazla hesap kullandığı görülüyor. Ek olarak, birçok Spark sürücüsünün kendi adlarından farklı adlara sahip hesapları kullandığı görülüyor.

Arizona videosu, Walmart’ın, işçilerden periyodik olarak kendilerinin ve ehliyetlerinin bir fotoğrafını sunmalarını isteyen bir ulusal kimlik doğrulama sistemini uygulamaya koymasından iki aydan fazla bir süre sonra geldi.

About Admin

My self Umer. I’m an Author and Founder of starqms.com. I’m from Pune and If I talk about my Education then I’m B.com Graduate and complete my MBA (Finance & Accounts). I love to share my experience and knowledge to others, that’s why I’m here.

View all posts by Admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *