Z kuşağının bir üyesi Milano’da okurken yalnızlıkla mücadele etmek için en yakın arkadaşıyla internette tanıştı. Farklı kıtalarda yaşamalarına rağmen hala dostluklarını sürdürüyorlar.

Nick Portello suşi restoranına geldi. Potansiyel yeni arkadaşıyla tanışacağı için gergindi ama umutluydu.

O zamanlar İtalya’da yurt dışında okuyan bir üniversite öğrencisi olan Portello, birkaç gün önce r/Milano alt dizisinde şunu paylaşmıştı: Arkadaşları arıyordu ve kaldığı Milano mahallesi hakkında bilgi istiyordu. Yerel bir kişi olan Michele “Mycah” Gandolfi yanıt verdi. İkili konuşmaya başladı: Reddit’ten Instagram mesajlarına ve bir restoranda planlı bir toplantıya geçiş.

Suşi restoranında buluştuklarında saatlerce ortak ilgi alanları ve seyahat planları hakkında konuştular. İkisinin de “RuPaul’s Drag Race” hayranı olduklarını ve 24 yaşındaki Gandolfi’nin de bir drag sanatçısı olduğunu keşfettiler.

22 yaşındaki Portello, “Gerisi tarih oldu” dedi. “O zamandan beri çok iyi arkadaşız.”

2020’li yıllara yalnızlık salgını damgasını vurdu. Toplum teknoloji aracılığıyla birbirine bağlı, ancak COVID-19 salgını her yaştan insan için dramatik bir izolasyona neden oldu. Bireyler ve işletmeler çözüm arıyor: Teknoloji şirketleri yalnızlığı hafifletmek istiyor, işletmeler ofis çalışmalarına geri dönüş yapıyor ve toplu konutlara ve kamusal alanlara yönelik talep artıyor.

Bazı uzmanlar, Amerika’ya özgü sosyal tutumların yalnızlığı özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde kötü hale getirdiğini ve uzun süreli izolasyonun olumsuz sağlık etkilerinin ciddi olduğunu öne sürdü. Yalnız insanlar daha yüksek kaygı, depresyon ve kronik hastalık riski altındadır.

İlgili Öyküler

Genç bir işçi, iş gezisi için otelde tek başına bir gece geçirdiğinden şikayet ettikten sonra yalnızlık ve can sıkıntısı hakkında bir tartışma başlattı

Teksaslı bir Y kuşağı aşk hayatından memnun değildi. Yılda 100.000 dolar kazanmaya başladığında işlerin değiştiğini söyledi.

 

Z kuşağı için çevrimiçi arkadaşlıklar çare oldu.

Nick ve Michele ayna selfiesi için poz veriyor.
Nick Portello (solda) ve Michele Gandolfi (sağda) uluslararası dostluklarını sosyal ağlar aracılığıyla sürdürüyorlar. Nick Portello
Arkadaşlar birlikte Avrupa’yı dolaşıyor ve sosyal medya aracılığıyla iletişim halinde kalıyorlar.
Sosyal medyada uluslararası bir bağlantı olarak başlayan şey, Portello ile Gandolfi arasında gerçek hayatta önemli bir dostluğa yol açtı. Portello Milano’dayken o ve Gandolfi canlı müzik izlediler ve ücretsiz etkinliklere katıldılar. Gandolfi’nin ailesi Portello’nun İtalyancasını geliştirmesine de yardımcı oldu.

Duyuru

Portello, “(Gandolfi) beni bazı gösterilerine davet etti ve Milan drag sahnesinden birçok farklı sanatçıyla tanıştım, bu her zaman hatırlayacağım bir şeydi” dedi. “Hayatım boyunca yurt dışında okuyan bir Amerikalı olarak böyle bir şey yapacağımı hiç düşünmemiştim.”

Portello, Milano’yu yerel bir perspektiften görmeyi seviyordu ve Gandolfi de memleketinde yeni aktiviteler yapmayı seviyordu. Portello’nun sevdiği şeylerden biri de bu: Her zaman yeni şeyler deniyor.

Gandolfi, “Gittiğiniz her yerde topluluk bulmak ve farklı deneyimler öğrenmek her zaman iyidir” dedi. “İtalya’da eşcinsel bir insan olarak yaşamak, Milano gibi büyük bir şehirde ya da Nick gibi New York’ta yaşamak farklı.”

Çift ayrıca birlikte Stockholm’e ve Gandolfi’nin kulüplerde dans ettiğini ve ardından tatlı olarak lüks waffle satın aldığını hatırladığı Londra’ya gitti.

Portello artık New York’ta yaşıyor ve Gandolfi hala Milano’da yaşıyor. Seyahatleri sırasında yılda birkaç kez birbirlerini görmeye özen gösteriyorlar ve bu yaz Avrupa’da tekrar buluşmayı umuyorlar.

Bu arada arkadaşlar iletişimde kalır. Saat farkı ve yoğun programlardan dolayı her zaman arayacak vakitleri olmadığını söylediler. Ancak düzenli olarak birbirlerinin Instagram ve TikTok’larına yorum yapıyorlar ve birbirlerine kısa mesaj ve sesli mesajlar gönderiyorlar.

Gandolfi, “Nick TikTok’ta çok aktif, bu yüzden temelde onun hayatını yaşıyorum” dedi. “Her şey için bir TikTok’u var. Tüm ücretsiz etkinliklere gidiyor ve ben her zaman onun tuhaflıklarını takip ediyorum.”

Portello, Gandolfi ile tanışma deneyiminin kendisini yeni insanlara ulaşmaya ve sosyal medyada gerçek dostluklar kurmaya devam etmeye teşvik ettiğini söyledi. “Dünyanın her yerinde arkadaşlara sahip olmak harika” dedi.

Gandolfi, “Artık sizden bu kadar uzakta olan birine bu kadar yakın olma olasılığı var” dedi. “Nesil olarak çok şanslıyız.”

About Admin

My self Umer. I’m an Author and Founder of starqms.com. I’m from Pune and If I talk about my Education then I’m B.com Graduate and complete my MBA (Finance & Accounts). I love to share my experience and knowledge to others, that’s why I’m here.

View all posts by Admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *